Spiced Buttermilk (Chaas) będzie Cię ochłodzić w tym sezonie

Przyjdźcie lata i mamy szeroki wybór opcji chłodnych napojów. Czy to soki owocowe, koktajle mleczne, koktajle mleczne, woda kokosowa czy maślanka, szklanka pełna lodowatego napoju natychmiast ochładza umysł i ciało i przygotowuje do odważnego letniego upału. Podczas upałów ciało przechodzi również odwodnienie i traci płyny z powodu pocenia się. Posiadanie dużej ilości wody i innych płynów jest kluczem do utrzymania nawodnienia organizmu. Jeśli chcesz uniknąć słodkich i słodzonych potraw i napojów, przyprawiona maślanka lub chaas (jak to powszechnie nazywamy) jest najlepszym napojem do picia, szczególnie w okresie letnim. Ma kremową konsystencję, smakuje wyśmienicie i jest niezwykle zdrowy.

(Przeczytaj także: 10 najlepszych letnich napojów, które musisz mieć )

Maślanka jest zrobiona z jogurtu / twarogu / dahi. Można go pomylić z lassi, ale tak naprawdę nie jest to samo. Lassi zawiera więcej skrzepu i mniej wody. Można go słodzić cukrem lub przyprawić pikantnym dodatkiem soli i pieprzu. W maślance zawartość jogurtu jest mniejsza i to sprawia, że ​​jest lekkim, orzeźwiającym napojem, który nie obciąża Cię w tej łagodnej pogodzie.

Kolejną zaletą posiadania tego napoju jest to, że zawiera dobroć jogurtu. Jogurt jest doskonałym źródłem probiotyków , które są dobrymi bakteriami, które pomagają pozbyć się złych bakterii znajdujących się w organizmie. Jogurt wygładza układ trawienny i utrzymuje jelito zdrowe.

Maślanka ma zwykle trochę czarnej soli i proszku jeera. Przedstawiamy Państwu unikalną recepturę maślanki, przyprawioną ziołami, takimi jak kolendra i liście mięty, oraz przyprawami takimi jak zielone chili i imbir . Ciekawa mikstura sprawia, że ​​napój ten ma wyjątkowy smak i nadaje mu właściwości zdrowotne.

(Przeczytaj także: 10 najlepszych przepisów na maślankę )

Alpa Modi z siedzibą w Bombaju dzieli się swoim przepisem na pikantną maślankę z kanałem YouTube „Something’s Cooking With Alpa”. Spójrz na poniższy film z przepisami –

https://www.redsonia.pl/
http://zlotypionek.pl/
http://www.pandasc.pl/
http://www.planszowadabrowa.pl/
http://www.gamesworld.com.pl/


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.