PETA zaleca ministerstwom edukacji podawanie serwowanych wegańskich potraw podczas posiłków w południe

PETA India wysłało listy do wszystkich ministerstw edukacji stanowej i związkowej, a także broszury informacyjne wyjaśniające zagrożenia dla zdrowia związane z konsumpcją mięsa, jajek i nabiału.

Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na dietę roślinną na całym świecie, People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), Indie, w imieniu grupy 15 lekarzy i dietetyków, zaproponowali wegańskie jedzenie na południowe posiłki w szkoły Przekonywali, że programy posiłków w południe w szkołach powinny zawierać wyłącznie zdrową żywność pochodzenia roślinnego . Zgodnie z raportem IANS, PETA India wysłało listy do wszystkich ministerstw edukacji stanowej i związkowej, a także broszury informacyjne wyjaśniające zagrożenia dla zdrowia związane z konsumpcją mięsa, jajek i nabiału. Doniesiono również, że grupa zajmująca się ochroną zdrowia Sanktuarium Zdrowia i Ponowne połączenie ze zwierzętami i naturą również wysłała podobny apel.

Grupa lekarzy w broszurze połączyła obawy dotyczące zdrowia ze spożywaniem żywności pochodzenia zwierzęcego. Niektóre problemy zdrowotne obejmują cukrzycę, otyłość, choroby serca i niektóre nowotwory. Wyjaśnia, że ​​jaja, mleko krowie i podobne rodzaje żywności powodują wiele chorób przenoszonych przez żywność, ponieważ można w nich znaleźć pozostałości antybiotyków. Natomiast owoce, warzywa pełne ziarna i inne są stosunkowo bardziej pożywne. Broszura ujawniła, że ​​zawiera wiele składników odżywczych (witamin i minerałów, wolnych od cholesterolu) i mało tłuszczów nasyconych. Broszura mówiła także o produktach wegańskich i niedrogich, które często zawierają więcej białka lub wapnia niż jajka lub mleko krowie.

Broszura cytuje również oświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia, które mówi, że połowa wszystkich przypadków niedożywienia jest „związana z biegunką i pasożytami jelitowymi, często wynikającymi z niehigienicznych warunków, oraz że kluczem do rozwiązania problemu niedożywienia jest zapewnienie warunków higienicznych – a nie dawanie pokarmy dla dzieci, takie jak jajka i mleko krowie, które mogą sprawić, że będą jeszcze bardziej chore ”.

„Obiady całkowicie zasilane roślinami zapewniłyby dzieciom wyżywienie i energię, a także zapobiegłyby cierpieniu i wrażliwości niezliczonych zwierząt na środowisko” – powiedział dr Kiran Ahuja, koordynator PETA w Indiach, dr Kiran Ahuja.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.