Lody

Wszystko o Summer’s Coolest Treat

Żadne jedzenie nie uwypukla uczucia lata bardziej niż lody. Niezależnie od tego, czy po południu spędzasz czas na stożku, organizujesz imprezę z lodem, czy też urządzasz przyjęcie urodzinowe z lodami, psie dni lata są zawsze zabawniejsze dzięki kremowej konsystencji .
Lody i spółka

Lody przeszły długą drogę od pierwszej amerykańskiej lodziarni otwartej w Nowym Jorku w 1776 roku. Ponad dwieście lat później na rynku dostępna jest oszałamiająca seria mrożonych smakołyków. Oto krótki podkład dla początkującego szefa kuchni lodowej:

Lody – wykonane głównie ze śmietany, mleka i cukru o dodatkowym smaku
Glace – znana również jako lody w stylu francuskim, glace składa się z bogatej bazy kremu, która obejmuje żółtka
Gelato – włoska wersja lodów, gelato zawiera mniej powietrza, dzięki czemu jest gęstsza i bardziej aromatyczna niż “amerykańskie” lody
Sorbet – przecier owocowy (a czasami zioła lub przyprawy) nadaje smak temu deserowi bezmlecznemu
Granita – również oparte na owocach, granity są bardziej chrupkie niż sorbety, ponieważ nie są ubijane

Zrób własne lody: Przewodnik dla początkujących

Podczas gdy większość ludzi zależy od Bena i Jerry’ego lub Baskina Robbinsa, aby zachować swoją zamrażarkę, po jednym smaku domowej roboty lodów nie ma powrotu do rzeczy kupowanych w sklepie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie potrzebujesz nawet specjalnej maszyny do robienia własnych lodów. Zbierz następujące materiały i składniki, aby rozpocząć. Zazwyczaj obejmują one:

Przepis na twój wybór
Miska z zamrażarką
Elektryczny mikser lub trzepaczka
Świeża śmietanka i mleko (teraz czas na przyjaźń z lokalnym hodowcą bydła mlecznego!)
Jajka
Cukier
Smak (fasola waniliowa, jagody, czekolada)

Po przygotowaniu bazy na domowe lody (i pozostaw do schłodzenia do temperatury pokojowej), włóż ją do miski, a następnie do zamrażarki. Po 45 minutach dokładnie wymieszaj, aby rozbić kryształy lodu (i spal dodatkowe kalorie przed ucztą z lodami). Wróć miskę do zamrażarki, wyjmując ją co pół godziny. W zależności od temperatury zamrażarki i jak bardzo lubisz lody, powinieneś mieć niezapomniany deser w ciągu 2-3 godzin.
Kilka porad

Trudno wyobrazić sobie resztki domowych lodów, ale jeśli to zrobisz, przenieś je do hermetycznego pojemnika i przechowuj w zamrażarce. Ponieważ domowe produkty nie zawierają środków konserwujących, powinieneś cieszyć się nim w ciągu tygodnia. Jeśli podczas przechowywania dostanie się ziarnisty, pozwól mu zmięknąć w lodówce przez 10-20 minut, a następnie uderz przed podaniem.
Pomysły na porcje

Spójrzmy prawdzie w oczy – nie ma złego sposobu na serwowanie domowych lodów, sorbetów lub lodów. Jeśli jednak chcesz zrobić wyjątkowy deser, rozważ te pomysły:

Przygotuj naleśniki lub gofry ze świeżymi lodami truskawkowymi i owocami
Lody z ciemnej czekolady z prażonymi płatkami kokosowymi, migdałami i słodko-gorzkim sosem czekoladowym w szklankach parfaitowych
Umieść lody waniliowe między dwoma ciasteczkami z rodzynkami owsianymi (lub czekoladowymi), włóż laską popsicle i zanurz w ciemnej czekoladzie, aby przygotować własną klasyczną kanapkę z lodami.
Zanurz kilka małych balonów w ciemnym sosie czekoladowym i zamroź, aby stworzyć jadalne miski na domowe lody, lody lub sorbet.

Bez względu na to, jak go zgarniesz, to lato jest idealnym czasem, aby stać się ekspertem od lodów. Zacznij od prostego smaku, a gdy już opanujesz sztukę robienia lodów, pozwól swojej wyobraźni szaleć. Nie ma końca w kombinacjach smakowych, które możesz wypróbować i nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem chętnych testerów smaku do wypróbowania swoich kreacji.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.